Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dallas McCarver
#1
Dallas McCarver  urodził się 9 kwietnia 1991 , zmarł 22 sierpnia 2017 roku w wieku zaledwie 26 lat .

Widziano w nim przyszłą wielką gwiazdę kulturystyki.Miał 183 cm wzrostu , ważąc na scenie około 120 kg , po za sezonem jego waga dochodziła do 152kg . Jednocześnie podaje się ,że jego talia miała jedynie 86 cm obwodu. Był ogromny jednocześnie utrzymując bardzo dobre proporcje.W 2015 był 13 na Mr olympia. 

Autopsje przeprowadzono dzień po jego śmierci , 23 sierpnia 2017 roku. Przede wszystkim uderza stopień przerostu mięśnia sercowego,  które ważyło u Dallasa 833 g,  czyli prawie 3 razy tyle co serce prawidłowych rozmiarów które waży około 300 g .Do ogromnie przerośniętego serca dochodziła zaawansowana miażdżyca tętnic wieńcowych ,  czyli tych które zaopatrują ten mięsień w krew . To nie koniec zmian , większe niż powinny był także jego płuca. Ważąc 670 prawe i 690 lewe . Przy prawidłowej wadze wynoszącej  od 400-450 g Trzykrotnie powiększona w stosunku do prawidłowych  rozmiarów wątroba , ważąca 4,5 kg przy prawidłowym półtora kilograma.  Powiększonej prezentującej cechy marskość nerki.  Ostatni 6 punkt w autopsji , to nowotwór tarczycy .Jako powód śmierci podano znaczny przerost koncentryczny lewej komory serca, wraz z miażdżycą tętnic wieńcowych. Innymi słowy zmarł na zawał serca . W autopsi  jako czynniki które przyczyniły się do śmierci wymieniono długotrwałe przyjmowanie egzogenny hormonów sterydowych i nie sterydowych,  czyli chociażby hormonu wzrostu i insuliny.Co prawda niektóre źródła podawały, że zadławił się podczas posiłku , ale to czysty przypadek , że dostał ataku serca akurat przy jedzeniu. Sygnałem ostrzegawczym było jego omdlenie  w marcu 2017 na zawodach w Australia , ale niestety nie wyciągnięto z tego odpowiednich wniosków , tłumaczące ją infekcją. McCarver miał także predyspozycje rodzinne do rozwoju choroby serca. Cierpiał na przewlekły kaszel i duszności. Jego przedwczesna śmierć była wynikiem połączenia słabych genów z jednoczesnym stosowanie wielu środków dopingujących. Został znaleziony nieprzytomny w mieszkaniu. Podjęto bezskuteczną próbę reanimacji . Parę godzin przed śmiercią na swoim Instagramie umieśił film na którą wykonuje wyciskanie 70 kg hantlami


W momencie śmierci jego poziom testosteronu był na normalnym poziomie , pomimo podwyższonego poziom epitestosteronu który wskazywał na zastąpienie naturalnego testosteronu, syntetycznym. W jego krwi wykryto także metabolity Trenbolonu. Badania przesiewowe w kierunku dodatkowych sterydów były negatywne. Jednakże wykryto obecność metabolitów kofeiny i marihuany.Nie wykryto innych narkotyków.

Udział Dallasa McCarvera w zawodach:
2011 NPC Battle at the River Championships – 1 miejsce
2012 IFBB North American Championships – 1 miejsce + overall
2015 IFBB California State Pro – 1 miejsce
2015 IFBB Olympia Weekend – 13 miejsce
2016 IFBB Wings of Strength: Chicago Pro – 1 miejsce
2016 IFBB Mr. Olympia – 8 miejsce
2016 IFBB Arnold Classic Europe – 9 miejsce
2017 IFBB Arnold Classic – 2 miejsce
2017 IFBB Arnold Classic Australia – nie ukończył zawodów (problemy zdrowotne)
2017 IFBB New Zealand Pro – 2 miejsce


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »


Wiadomości w tym wątku
Dallas McCarver - przez SCREAM - 25.02.2020, 13:07

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości