Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sterydy a kolagen
#1
Wszyscy wiemy że wstrzykiwanie testosteronu zwiększa syntezę białek ok 50 razy, w zależności od dawki i czasu, większość z nas zapomina jednak że zmniejsza on zarazem syntezę kolagenu o ponad 50% - bardziej w granicach 80%, sprawiając że nasz stopień syntezy przypomina ten staruszka. Ponieważ kolagen buduje ścięgna, stajemy się narażeni na bardzo poważne kontuzje jeśli podnosimy coraz to większe ciężary, chyba że zrobimy przerwę w cyklu (chodzi o cykliczne stosowanie testosteronu - w USA wiele osób stosuje go w sposób ciągły np.: przez 2/3 roku) i pozwolimy stopniowi syntezy wrócić do normy. Inaczej będziemy mieli mięśnie goryla ze ścięgnami staruszka


Winstrol zwiększa syntezę kolagenu. Sprawi to że ścięgna rosną. Ale organizm rekompensuje sobie to sprawiając że stają się słabsze i bardziej podatne na kontuzje. Nawet nie wiesz ilu chłopaków doznało kontuzji podczas wysiłku anaerobowego (beztlenowego) będąc ma Winstrolu. Ludzie którzy robią serie po 1 - 5 powtórzeń, baseballiści którzy wykonują krótkie sprinty ze spoczynku (pozycji stacjonarnej) - dla nich Winstrol powinien być ostatnim sterydem po który sięgną. Większość z nich lubi Winstrol ponieważ są po nm bardzo małe przyrosty masy a dla nich to jest ważne. Ścięgna pękają bardzo łatwo na Winstrolu

Środki o których powiem zwiększają syntezę kolagenu oraz (co ważne) utwardzają/zagęszczają strukturę połączeń między komórkami, co sprawia że ścięgna stają się twarde (wytrzymałe).
Winstrol mimo że zwiększa syntezę kolagenu, jak na ironie zmniejsza spójność/gęstość ścięgien, dlatego są one słabsze.

Możesz zaplanować cykl SAA który zwiększy syntezę kolagenu oraz spowoduje wzrost mięśni szkieletowych. Kluczem do tego jest odpowiedni dobór środków.
Deca, Equipoise, Anavar i Primobolan są środkami które z jednej strony spowodują wzrost mięśni szkieletowych a z drugiej jednocześnie podniosą stopień syntezy kolagenu, zwiększają masa i gęstość kości co sprawia że szansa odniesienia kontuzji spada prawie do zera w przeciwieństwie do sytuacji w której wybierzesz SAA takie jak sus, cyp, enth.
Kiedy jesteś na testosteronie zwiększa się masa i gęstość kości ale z powodu upośledzenia syntezy kolagenu ścięgna stają się słabsze.

Żeby zaplanować cykl którego celem jest zwiększenie masy/siły przy jednoczesnym zwiększeniu siły stawów/ścięgien.wiązadeł, wystarczająco aby nadążyło przy dużym przyroście mięśni, musisz wybierać środki takie jak Eq, Deca, Anavar lub Primo jako podstawę swojego cyklu. Testosteron może być dodany do cyklu aby utrzymać jego poziom w naturalnym stanie (tzn.: 100 - 200 mg/tydź) ale nie należy przekraczać tej granicy. Ponieważ wcześniej wspomniane środki zmniejszą wewnętrzną (własną) produkcję (poziom) testosteronu jego poziom może zostać utrzymany poprzez podawanie testosteronu z zewnątrz (100 - 200 mg/tydź). Testosteron w tych dawkach nie upośledzi syntezy kolagenu ale, paradoksalnie, pomoże ją zwiększyć. Tylko używanie testosteronu w dawkach powyżej 200 mg/tydź zakłóca syntezę kolagenu.

Deca w dawkach 3 mg/kg na tydzień zwiększy poziom procolagen'u III o 270% do końca 2 tygodnia. Procollagen III jest głównym wskaźnikiem używanym do określania stopnia syntezy kolagenu. Jak wdać Deca jest bardzo dobrym środkiem dającym wszystko czego można oczekiwać - zwiększoną syntezę kolagenu, wzrost masy mięśniowej, zwiększenie grubości i gęstości kości. Jedyną rzeczą jakiej nie uzyskasz to twardość (mięśni).

Primabolan w dawkach 5 mg/kg na tydzień zwiększy syntezę kolagenu o ok 180 % - gorzej niż Deca i Equipise ale nadal znacząco.

Equipoise w dawkach 3 mg/kg na tydzień zwiększy procollagen III o ok 340 % - ciut lepiej niż Deca.

Oxandrolone ma setki badań dokumentujących jego efektywność w leczeniu pacjentów którzy potrzebowali gwałtownego wzrostu syntezy kolagenu.

Te środki mają dłuższy czas półtrwania niż większość SAA, powinno to być wzięte pod uwagę podczas planowania PCT z Clomidem. Oto one: Deca: 15 dni Equipoise: 14 dni Primobolan: 10.5 dni

Anavar ma okres półtrwania tylko 8 godzin więc nie powinien być problemem.

HGH jest najprawdopodobniej najbardziej efektywnym środkiem jeśli chodzi o zwiększanie syntezy kolagenu. Zwiększa ją w zależności od dawki - czym więcej HGH tym większy stopień syntezy kolagenu. Zaobserwowano także tą zdolność zarówno w badaniach krótko jak i długo terminowych.HGH w dawkach 6 IU/dzień zwiększa stopień nagromadzenia kolagenu w uszkodzonych strukturach kolagenowych (miejsca kontuzji) o ok 250 %. Wyniki te pokazują że zwiększenie siły (chodzi o prędkość gojenia się) uszkodzeń w strukturze kolagenowej (np.: ścięgna) spowodowane podawaniem HGH wywołane było przez większe nagromadzenie kollagenu w tych miejscach.
Eq, Primo, Anavar i Deca - wszystkie są dobre - zwiększają kilka bioproducentów (chodzi o związki wywołujące syntezę) np.: procollagen I, II, III. HGH robi to samo tylko o wiele efektywniej/szybciej.

Użycie któregokolwiek z tych środków z jednoczesnym przyjmowaniem odpowiednich dawek testosteronu zwiększy syntezę kolagenu jednocześnie powodując przyrost masy mięśniowej."
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  STERYDY czy na pewno wiesz, czym są? SCREAM 0 1 391 07.01.2022, 17:15
Ostatni post: SCREAM
  Sterydy i wątroba SCREAM 0 1 225 10.07.2021, 17:08
Ostatni post: SCREAM
  Sterydy – czyli jak zrujnować posturę i mózg. SCREAM 0 2 873 01.04.2021, 11:05
Ostatni post: SCREAM
  Sterydy anaboliczne budują masę mięśniową na poziomie komórkowym SCREAM 0 1 031 08.03.2021, 10:50
Ostatni post: SCREAM
  Sterydy i operacje SCREAM 0 1 050 12.10.2020, 13:14
Ostatni post: SCREAM
  Sterydy produkowane na czarnym rynku zawierają metale ciężkie SCREAM 0 1 822 25.09.2020, 13:53
Ostatni post: SCREAM
  Sterydy brane przez 15 lat SCREAM 1 4 907 06.05.2019, 18:07
Ostatni post: Piaggiu
  Sterydy w MMA. Czy w UFC jest lepiej z USADĄ czy bez ? SCREAM 0 2 851 13.12.2018, 20:27
Ostatni post: SCREAM
  Sterydy w zawodzie aktora SCREAM 0 3 558 26.09.2018, 11:13
Ostatni post: SCREAM
  Sterydy - używka grzecznych chłopców SCREAM 0 4 131 20.09.2018, 11:15
Ostatni post: SCREAM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości