Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Big Rammy ma niedobór miostatyny!
#1
Big Rammy ma niedobór miostatyny!
Jego trener w jednym z wywiadów powiedział iż Big Rammy ma niedobór miostatyn. Stąd własnie w taki krótkim czasie udało mu się uzyskać tak wielką i umięśnioną sylwetkę. Jak wiadomo Big Rammy pokazał się nagle na scenie kulturystycznej i od razu widać , ze ma predyspozycje genetyczne i możne zagrozić obecnym Mr.Olympia. Co ciekawe chodzą pogłoski , iż Rammy jest jednym z niewielu sportowców , który posiada dojście do blokerów miostatyny. Środka , będącego póki co w fazie testów. Czyżby Rammy zechciał robić za królika doświadczalnego? Zdecydowanie nie on jeden jest gotów to wypróbować.Teraz trochę więcej o miostatynie z fazie badań...

Badania genetyczne wskazały kluczową rolę miostatyny w rozwoju mięśni. Okazuje się, że im większy jej poziom tym trudniej o wzrost masy mięśniowej. Ilość tego zakodowanego w łańcuchu genetycznym białka jest niezależny od nas.Gdy poziom miostatyny w organizmie spada, wtedy warunki do rozwoju mięśni są idealne. Jej poziom jest różny w zależności od wieku, aktywności fizycznej i genetyki. Ustalono dotychczas, że jej poziom wzrasta wraz z wiekiem czego wynikiem jest degradacja mięśni i przyrost tkanki tłuszczowej. Objawy charakterystyczne dla osób starszych.Ponadto, miostatyna wpływa negatywnie na niektóre choroby: infekcję HIV, zawał serca, niewydolność serca, problemy z układem krążenia, dystrofię mięśniową czy nawet raka.
Istnieje kilka metod aby obniżyć poziom miostatyny i tym samym spowolnić proces starzenia.

Badania nad intensywnością treningową a poziomiem miostatyny objęły 20 zdrowych mężcznyzn w wieku 18-45 lat. Poddawano ich intensywnym treningom przez 10 tygodni. Pod uwagę brano ilość masy mięśniowej oraz poziom miostatyny.Choć ani masa mięśniowa ani wytrzymałość nie wzrosły zadowalająco to jednak poziom miostatyny został obniżony średnio o 20%.
Tylko woda

Dieta odgrywa również ważną rolę w wytwarzaniu miostatyny. Spożywaniu nadmiernych ilości pożywieni a i niskiej jakości wpływa na wzrost.

Zaleca się, aby kilka razy do roku poświęcić jeden dzień na całkowitą rezygnację z pożywienia z wyjątkiem śniadania. Po porannym posiłku ze zbilansowanym poziomem wszystkich wartości odżywczych należy zrezygnować ze wszystkich innych posiłkow i pić jedynie wodę. Taka metoda jest jednodniowa. Nawet jeden dzień może polepszyć metabolizm oraz zmniejszyć poziom miostatyny.
Zakwaszenie organizmu

Badania na zwierzętach wykazały, że niskie pH również ma wpływ na poziom miostatyny. Pokarmy, które zakwaszają nasz organizm wpływają negatywnie na jej poziom.W dużej mierze są to: słodycze, żywnośc rafinowana, kawa, kakao, herbata, nabiał czy wino.

W przeciwieństwie istnieją tzw. alkalizujące produkty czyli: sałata, arbuz, kapusta, groch, migdały, pomidory, marchew, kalafior, seler itp. Celem jest podniesienie poziomu pH naszego organizmu, ponieważ to zahamuje wzrost poziomu miostatyny.
Odpowiedz
#2
Gdzieś czytałem, że branie inhibitorów miostatyny - czyli peptydów - aminokwasu (chyba 344aminokwas), Może na stałe zablokować ten hormon - i stosuje się go piramidowo przez krótki okres czasu - jak T3 - ale czy takie stosowanie może dać takie efekty? - wątpię - widocznie jeszcze nie ma dojścia do tego typu rzeczy dla zwykłych użytkowników - peptyd ten można zakupić nawet przez internet, ale opinie na temat jego efektów są różne - podobno ma być to 10x bardziej anaboliczne niż hgh, insulina i igf-1 razem wzięte - chyba trochę przecenili tego efekty Big Grin
Odpowiedz
#3
Obecnie jego wsga to 160kg..Ciekawe ile tysiecy kalorii zjada aby odrzywic te wszystkie miesnie.
Odpowiedz
#4
Ja gdzieś czytałem ze on jako jeden z niewielu ma dostęp do blokerów miostatyny
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości