Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Białko na bombie
Będąc na bombie jakie ilości białka przyjmujecie na kg masy? Pozdro
Odpowiedz
sądze że wysokie białko jest nie potrzebne jeśli lecisz na bombie bo przerabiasz żarcie o wiele lepiej
oczywiście jest to wartośc zmoienna w zależności od treningu, zawartości tłuszczu, cyklu i celu czyli rozmiaru jaki zamierzasz nałożyć na siebie, i uwarunkowań genetycznych
na moim przykładzie

3 w nocy
1 posiłek. 130 g wafli (czyli białka co kot napłakał)
Dalej po ok 5 godzinach ide na trening
trening max 30 do 40 minut morderczo intensywny przerwy z zegarkiem 30 sec
mało serii np. ok 6 na biceps po 4 do 6 powtórzeń
trening bicepsa zajmuje mi ok 10 minut
klaty ok 20 itp. itd.

2,3,4 posiłek
370 g ryżu
650 g wołowiny z indykiem pół tego pół tego
600 g brokółów
3 ogórki zielone
2 pomidory
1 baban

czyli białko tylko z mięsa i to małe ilości

teraz jak sie zmieniła moja sylwetka od 3.07 do 29.07 (badanie na urządzeniu profesjonalnym)
masa ciała 03.07 - 92,1 kg 29.07- 93,2 kg
procentowa zawartość tłuszczu 03.07 - 25,7% 29.07- 19,2%
masa mięśniowa 03.07 - 65,3 kg 29.07- 71,5kg
masa kości 03.07 - 3,5 29.07- 3,8
zalecane kcal 03.07 - 3311 29.07- 3548
wiek metaboliczny 03.07 - 20 lat 29.07- 12 lat
procentowa zawartość wody 03.07 - 57,2 29.07- 61,1

przez nastepne 2 tyg schodze do 14 % tkanki tłuszczowej i pewnie przyrobie z 1,5 kg mięsa

pozdro
Odpowiedz
myślę że 3-4g białka na 1kg ciała i z 55kcal na 1kg masy
Odpowiedz
Dorian Yates napisał(a):myślę że 3-4g białka na 1kg ciała i z 55kcal na 1kg masy

Skąd to wziąłeś? :>

4g białka + kox = nery po cyklu ledwo ledwo...

Niech kolega od tematu napisze o sobie:
1.wiek
2.staż
3.waga
4.cykl z czego się składa
Odpowiedz
Arm napisał(a):4g białka + kox = nery po cyklu ledwo ledwo...

1.wiek
2.staż
3.waga

Ja nie szukam porady tylko z czystej ciekawości pytam Smile Pytanie typu podaj wiek staż numer buta itp... Fakt zapewne warto wiedzieć "z kim" ma się do czynienia, ale zostaw te pytania forumowiczom z sfd Smile

Ciekawi mnie tylko jak to jest z podażą białka będąc na bombie. SAA zwiększa również na większą absorpcję białka i amino więc dlaczego nie rzucić by właśnie te 4g a co tam Big Grin pozdro
Odpowiedz
4g białka ale całkowitego niektórzy liczą tylko te pełno wartościowe z mięsa jaj itp ale inne produkty też je zawierają, ma tu też znaczenie ilośc porcji i forma protein hydrolizaty i wolne aminy nie obciążają tak nerek . Co do nerek/wątroby to niemożna patrzeć tak ogólnikowo, zależy jaki koks poleci i jakie ilości, jest różnica w cyklu tesc+deca a oma+meta, pamiętajmy też o osłonkach na cyklu i badaniach.
Odpowiedz
king_kong napisał(a):

1.wiek
2.staż
3.waga

Ja nie szukam porady tylko z czystej ciekawości pytam Smile Pytanie typu podaj wiek staż numer buta itp... Fakt zapewne warto wiedzieć "z kim" ma się do czynienia, ale zostaw te pytania forumowiczom z sfd Smile

Ciekawi mnie tylko jak to jest z podażą białka będąc na bombie. SAA zwiększa również na większą absorpcję białka i amino więc dlaczego nie rzucić by właśnie te 4g a co tam Big Grin pozdro

Zatem zalezy to od jednostki i cyklu Wink
Odpowiedz
king_kong napisał(a):

1.wiek
2.staż
3.waga

Ziomeczku jakby nie miało znaczenia to by dietetycy kulturystów nie kosili takiej kasy.
Każdy by walił nawet 10 g na kilo i spokój bo bombe pizgają.
Jak jesteś na redukcji to ma kluczowe znaczenie...
Jak dowalisz 4 g na kilo na redukcji to pozdrawiam... Musisz odjąć węgli na rzecz białka.
Pó¼niej płacz że sie płaski robie a przeciaż jem jak kulturysta 5 filetów dziennie no co jest.
Niepotrzebnie zakwaszasz organizm i zmuszasz do wyjmowania kalorii z cieżkostrawnego białka.
Na dłuższą mete przy ostrych traningach i deficycie bedziesz sie czuł gównianie.
George Farrah pizga chyba 170 g dziennie a jak wygląda i też bombe pizga.
Max 2 g moje zdanie
ps na masie regeneracja ma kluczowe znaczenie węgle = udana regeneracja = mięśnie
Odpowiedz
Z tego co pamiętam,to Farah zaleca swoim podopiecznym małe ilości białka(bodajże nie całe 2g/kg) na masie,duzo wegla i mało tłuszczu.W poczatkowej fazie redukcji przycina wegla na rzecz bialka.Gdy białka jest 2,5-3g(z pamięci to pisze) to zaczyna ucinać kalorie dopiero.
Odpowiedz
Na ten temat jest wiele szkół. Jedni uważaj, iż standardowe ilości białka są wystarczające. Inni z kolei preferują drastyczne zwiększenie danego makroskładnika.
Osobiście od lat preferuję na bombie wartości na poziomie 2,5 g do 3 g. IMO więcej jest totalnie bez sensu.
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości