Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozpoczęcie
#1
Witam wszystkich, jestem tu od niedawna i nie potrafię się odnaleźć. Mam 18 lat i chciałbym w końcu COŚ w sobie zmienić a mianowicie, moja waga wynosi niecałe 60kg i chciałbym wiedzieć co miałbym dodać lub usunąć ze swojej diety aby przytyć "szybko?" Chciałym osiągnąć razem z wyrzeźbieniem 75+kg mam 197cm wzrostu więc wyglądam jak patyk. Sprzęt do ćwiczeń już mam ale nie chodzi narazie o to, jakie odżywki miałbym aplikować. Bardzo bym prosił kogoś o ułożenie dla mnie diety Smile
Odpowiedz
#2
Podstawa to stałe systematyczne posiłki , co 2.5 albo 3 godziny. sprawdz swoje dziennie zapotrzebowanie kaloryczne i dodaj np 1000 kalorii. I obserwuj co się dzieje. Mozesz j kupić kreatynę. Ewentualnei czasem posiłek zastąpić jakims gainerem jak nie masz czasu/siły.
Bierzesz jak dziecko , wyglądasz jak dziecko

Właściciel serwisu
CIEMNA STRONA MOCY

www.ciemnastronamocy.pl
https://www.facebook.com/CsmSaa
www.facebook.com/profile.php?id=61553652669253
Odpowiedz
#3
Na początek to ćwicz regularnie, jedz co 3 godz. ile wlezie. Możesz się wspomagać gainerem.
Odpowiedz
#4
Ćwiczę w poniedziałek, wtorek środa wolne, czwartek i piątek, weekend pompki i brzuszki. Właśnie chodzi mi o jedzienie, co miałbym takiego jeść, nie mogę się w tym rozeznać niestety

Twoja podstawowa przemiana materii wynosi:
1732 kcal
Aby przytyć, uwzglęględniając Twoje całkowite zapotrzebowanie kaloryczne, powinieneś dostarczać organizmowi:
3244 kcal

15% białka: 487 kcal = 122 g
55% węglowodanów: 1784 kcal = 446 g
30% tłuszczu: 973 kcal = 109 g

Czyli do tych 3244kcal dodać jeszcze jakoś 1000, tak? Co najlepiej jeść abym zobaczył efekty przybierania na wadze?

Ten gainer byłby dobry? http://strefamocy.pl/pl/gainery/452-olim...000-g.html

Myślałem nad mutantmassem ale chciałbym znać waszą opinie
Odpowiedz
#5
Odpuść sobie już te ćwiczenia w weekend. Brzuszki możesz zrobić z treningiem np. w poniedziałek i czwartek. Za dużo też nie ma co ćwiczyć na początku.
JAK TAK CHCESZ WSZYSTKO WIEDZIEĆ TO MASZ.
Jeśli dopiero zaczynasz ćwiczyć to proponowałbym Ci trening ogólnorozwojowy przez 2 miesiące (wtedy ćwicz 3 razy w tyg. np. pon-wto-piątek). Wszystko zależy od Twoich funduszy. Jeśli możesz przeznaczyć trochę kasy to kup sobie gainer i witaminy. Tak jak napisał SCREAM podstawą jest regularne jedzenie. Przeczytaj to co napisałeś "Aby przytyć, uwzględniając Twoje całkowite zapotrzebowanie kaloryczne, powinieneś dostarczać organizmowi: 3244 kcal". Ogółem na masie proporcje składników powinny wyglądać mniej więcej tak:
białko minimum 2g/kg masy ciała
węglowodany minimum 5g/kg masy ciała
tłuszcze 1g/na kg masy ciała

węglowodany: ryż, ziemniaki, chleb pełnoziarnisty, razowy, makarony ciemne, kasza gryczana....
białko: ryby, mięso, twaróg....
tłuszcze: oliwa z oliwek, olej lniany, orzechy, masło orzechowe, do smażenia olej kokosowy.

Musisz ułożyć sobie dietę, podliczyć kalorie, jeśli Ci zostanie trochę wolnych to możesz dołożyć sobie węgli albo tłuszczy. Chyba wystarczy, resztę musisz się dowiedzieć od ludzi, podstawy znajdziesz w necie.
Podejrzewam, że na początek to i tak za dużo dla Ciebie więc zanim zgłębisz te tajniki to WCINAJ WSZYSTKIEGO OPÓR I KIEDY TYLKO MOŻESZ, jeśli nie będziesz dawał rady to uzupełniaj gainerem. Na początek to tyle na ten temat.
Odpowiedz
#6
Dzięki wielkie Piotrek za pomoc Smile
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości